z

objednej si písničky pro děti

CD

FLASH DISK – JMÉNA DĚTÍ HOLKY/KLUCI


Na tomto flashdisku najdete všechny dosud nazpívané písničky Myš a Maš pohromadě. Dodáváno s omalovánkami Myš a Maš.
Text: Kristýna Pixová 
Hudba: Michal Doležal

Cena: 299,-Kč

Jména dětí – kluci


1. leporelo a písničky z edice Myš a Maš, inspirováno jména kluků.

Text: Kristýna Pixová (Radějová)
Hudba: Michal Doležal
Ilustrace: Marie Koláčková

Cena: 249,-Kč

Najdete zde jména:
Je to první díl inspirovaný jmény kluků: Bořek, Lukáš, Pavel, Ondřej, Tadeáš, Dominik, Petr, Adam, Martínek, Tonda a Mirek. Pokud jste mezi jmény nenašli právě to svoje, nebo Vaší ratolesti, nezoufejte, v edici Myš a Maš chystáme pokračování tohoto leporela nejen s dalšími chlapeckými jmény, ale také samostatný díl inspirovaný jmény holčiček.
Leporelo v klasickém harmonikovém provedení, které jakoby zmizelo ze světa od dob našeho dětství, ilustrovala výtvarnice Marie Koláčková. Její osobité výtvarné kouzlo zaujme každé dětské očíčko, které má v každém obrázku mnoho podnětů ke zkoumání, hledání a přemýšlení. V leporelu najdete texty básniček, které jsou zhudebněny a nazpívány skupinou Myš a Maš na přiloženém CD.
Písničky si určitě oblíbíte vy i vaše děti, ať už se jmenujete Bořek, Ondra, Tadeáš… nebo se Vaše oblíbené jméno zatím v naší tvorbě neobjevilo. Písničky jsou plné nápadů, rozmanitých hudebních žánrů a legrace. Jsou moderní, jednoduché a zpěvné. Aby se děti písničky mohly naučit zpívat a udělat si doma nebo na své oslavě svůj vlastní koncert, přidali jsme na CD také „karaoke“ – samostatné hudební základy k písničkám bez nahraného zpěvu. Děti si tak mohou pustit hudbu svých oblíbených písniček a samy se stát zpěváky.
Součástí CD je také zábavná interaktivní hra pro děti přibližně od 3 let, jejímž cílem je cvičit dětskou logiku a paměť. Děti zde mají za úkol přiřazovat k sobě obrázky které k sobě logicky (podle textů písniček) patří.

NĚCO MÁLO O HUDEBNÍCH ŽÁNRECH Z NAŠEHO CD:

Začneme od nejstarších:

Pochod (Adámek, Tonda)

Odpradávna lidé doprovázeli pravidelnou chůzi zpěvem nebo bubnováním. O tom, že pochodovou hudbu znali už staří Řekové, svědčí pochodové písně z jejich divadelních her. Nás bude zajímat hlavně pochod vojenský. Bubínek a pikolu, kterou slyšíte na začátku písničky o Adámkovi, poslouchali už Napoleonovi vojáci na začátku 19. století. Na svých dlouhých taženích celou Evropou se pohybovali rychle, ve stejném rytmu a ve vyrovnaných řadách. Pro parádní vojenskou přehlídku ale nestačí jenom bubínek a pikola. Tam musí zaznít celý dechový orchestr! Druhá polovina 19. století byla zlatým věkem vojenských orchestrů. Náš císař pán si ve vojenských přehlídkách přímo liboval a skladatelé komponovali jeden pochod za druhým. Hrát na tubu, trumpetu nebo klarinet bylo tehdy dobré zaměstnání. Po první světové válce sice zůstali muzikanti často bez práce, ale poradili si. Začali hrát písničky k tanci a tak vznikla česká dechovka, jak ji znáte dodnes. A kde dnes ještě uslyšíte parádní vojenskou kapelu? Třeba na Pražském hradě. Jmenuje se Hudba hradní stráže.

Mazurka (Tadeáš)

je polský národní tanec. I polská hymna je v rytmu mazurky, tedy na tři doby. Třetí doba je zatěžkaná – při tanci se na ní jakoby zastavíme. Původně byla lidová mazurka v rychlejším tempu, takové mazurky skládal například Fryderyk Chopin. Později se objevila pomalejší salonní forma, kterou hrály dvorní kapely na zámcích a v tanečních sálech. Hlavní slovo měly housle, cello a flétna a rytmus udávalo cemballo. Taková kapela zněla dostatečně jemně pro ucho šlechtice, v podobném duchu je i písnička o Tadeáškovi.

Polka(Mirek)

Můžeme říct, že polka je český vynález. Objevila se v polovině 19. století jako lidový tanec, ale brzy začali tuto hudbu psát i skladatelé vážné hudby, jako byli Bedřich Smetana a Johann Strauss. Jak vznikla? Vždyť to znáte z pohádek: na zámku se tancovaly pomalé a načančané tanečky, ale na vesnické tancovačce? Tam se to musí točit! Proto rychlé tempo na dvě doby. Polku může zahrát každý muzikant. Lidová kapela s basou a houslemi, dechovka v plné parádě nebo samotný klavírista. Polku si oblíbili v celé Evropě i Americe. Tu nejznámější, Škoda lásky, zpívali v mnoha cizích jazycích a často ani nevěděli, odkud pochází. Složil ji v roce 1927 pan Jaromír Vejvoda. Asi netušil, že jednou jeho písnička zvítězí v änketě o český hit století.

Swing(Bořek, Pavlík, Ondřej)

Černoši to kdysi V Americe měli těžké. Byli nuceni pracovat jako otroci na farmách a plantážích. Jedna z mála věcí, kterou jim ale nikdo nemohl vzít, byla jejich hudba. Rytmické pracovní písně (anglicky worksong) pomáhaly překonat útrapy a pomocí pomalých blues si černoši vyzpívali svůj smutek. Když byli na konci 19. století otroci osvobozeni, svět se začal dovídat o jejich zvláštní hudbě, které se začalo říkat jazz a nejvíc se tehdy hrála ve městě New Orleans. Rytmus jazzu totiž pochází ze starých afrických rytmů a nepodobá se ničemu, co do té doby znala klasická hudba. Jednomu ze stylů jazzu se ve 20. letech začalo říkat swing, což znamená anglicky „houpačka“. Má zkrátka houpavý rytmus na čtyři doby. To, co bylo pro ostatní zvláštní, ale pro černochy přirozené, byly synkopy, důrazy mimo těžké doby. Zkuste si v písničce o Bořkovi zazpívat „k tomu ještě přidá MOST“. Právě slovo most představuje synkopu, je to důraz ještě před první dobou. Naopak v polce „Mirku, Mirku, Mirečku“ dáváme důraz přímo na doby. Jazz ale není zvláštní jenom svým rytmem, ale i harmonií a nástrojovým složením. Jazzmani hrají nejčastěji na saxofon, kytaru, klavír, trubku nebo trombon, v kapele nechybí kontrabas a bicí. Na kontrabas se nehraje smyčcem, ale prsty, což je také jazzový vynález.

Rock and Roll(Péťa, Lukáš)

Vynález elektrické kytary byl přelomem v historii hudby. Díky ní vznikl na začátku 50. let Rock and Roll, který si vzal to nejchytlavější z jazzu (černí muzikanti tehdy říkali: „Ukradli nám naši hudbu!“), zjednodušil rytmus i melodii, přidal elektrické kytary, a to všechno pořádně nahlas. Neustále se opakující jednoduché triky na kytaru nebo klavír (tzv. riffy) přiváděly posluchače k šílenství. Král Rock and Rollu, Elvis Presley, svým vzezřením, rozechvělým hlasem a svůdným tancem okouzlil miliony fanynek. Tehdy vznikla populární hudba v dnešní podobě a být známým zpěvákem začalo znamenat mít velké peníze. Podle písně „The Twist“ byl pojmenován tanec a jeden ze stylů Rock and Rollu.

Manekýnky v Africe


Leporelo a CD s písničkou a videoklipem „Manekýnky v Africe“ jsou zcela prvním dílem edice Myš a Maš.

Text: Jan Pixa
Ilustrace: Miroslava Gilová
Hudba: Zdeněk Kalhous
Cena: 149,-Kč

O čem leporelo vypráví:
Osobitě ilustrované leporelo vypráví o malých manekýnkách, které se rozjely na módní přehlídku do Afriky a s humornou nadsázkou líčí, jak se jim tento výlet „vydařil“. Zavede Vás do prostředí džungle, kde se setkáte s mnoha exotickými zvířaty. Text je plný slovních hříček a dokáže rozvíjet jak dětskou fantazii tak smysl pro humor. Věděli jste například, že hrocha třeba vábí trocha pleťového mléka….hroší kůže po něm může zářit do daleka!? V žertovném pojetí je i videoklip, v němž si módní přehlídku nakonec uspořádají spíše zvířátka než manekýnky, takže v pralese nastane pravý „myšmaš“. Na CD pochopitelně nechybí samostatné hudební základy písničky, aby si ji děti mohly přezpívat samy a nezapomněli jsme ani na oblíbené interaktivní hry pro děti. Na tomto CD jsou hned dvě – jedna s názvem „Oblékání manekýnek“, druhou hrou je „obrázkový Myšmaš“ tematicky související s leporelem. Cílem her je cvičit zejména dětskou paměť.
Tento komplet určitě potěší každého malého „umělce“, který má rád legraci…

Objednávka je závazná.
Po odeslání formuláře Vás budeme co nejdříve kontaktovat na Vámi uvedeném e-mailu nebo telefonu pro potvrzení správnosti objednávky. Zboží Vám zašleme na dobírku poštou. Zasíláme přes Zásilkovnu na dobírku (+102,-Kč) nebo při platbě na účet předem za 79,-Kč.  Případné dotazy, potíže při odesílání objednávky nebo jiná přání Vám rádi zodpovíme na telefonních číslech nebo e-mailech uvedených v sekci kontakty.
Děkujeme.

ON-LINE OBJEDNÁVKA

CD/leporelo