KDO JE Myš & Maš

INTEPRETI

Kristýna Pixová

Od malička mě bavila hudba, od šesti let jsem hrála na piáno, zpívala, tancovala, psala si básničky…k tomu se později přidal silný zájem o práci s dětmi a tak jsem vystudovala Pedagogickou školu v Praze.

Nějakou dobu jsem pracovala jako paní učitelka ve školce. Dodnes učím děti hudebně-pohybově a dramaticky zaměřené kroužky a moc mě práce s dětmi baví. Po škole jsem začala psát básničky pro své vlastní děti a spolu s kamarádem Michalem Doležalem, který je skvělý pianista a skladatel, jsme z nich začali vytvářet dětské písničky. Pár písniček nám také napsal děda s tátou (Jan Pixa st. a ml.) a pan skladatel Zdeněk Kalhous. Pak jme dali dohromady skvělou partu mladých zpěváků a dnes i výjimečných přátel – a vzikla hudební skupina Myš a Maš.

Od roku 2006 putujeme s hudebními pořady po celé ČR a moc nás to baví. Naše písničková pásma roztančí, rozezpívají a rozdovádí často nejen děti, ale i dospělé, což nás těší.

Od roku 2011 jsem začala psát texty písní pro naše doslova rodinné muzikály (na kterých spolupracuji se sestrou-produkční, a s rodiči – scénáristé): KAPKA MEDU PRO VERUNKU, SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, ALENKA V KRAJI ZÁZRAKŮ nebo KRÁLOVNA KAPESKA které dnes můžete vidět v Hudebním divadle Karlín.

Dále se věnuji především produkční i textařské činnosti, zpívání, moderování a práci s dětmi.

 

David Bouša
Už od malinka jsem miloval zpívání! Od svých 5ti let jsem chodil do Kuhnova dětského sboru, kde jsem zpíval „neuvěřitelných“ 11 let a s nímž jsem procestoval řadu vzdálených i blízkých míst (např. Amerika, Japonsko, Itálie, Polsko, Švýcarsko, Německo). Díky sboru jsem si zahrál v Národním divadle a Státní Opeře v operách Carmen, Tosca, Rigoletto a Liška Bystrouška či v muzikále Evita a v neposlední řadě jsem také se sborem vystoupil v proslulé New Yorské Carnegie Hall! Později jsem sólově účinkoval v muzikálech Za zvuků hudby (Hudební Divadlo Karlín) – role Fridricha – jedno ze sedmi dětí kapitána von Trappa, Bylo nás pět (hlavní role Petr Bajza), Malý Princ (role krále) a Pokrevní bratři (sbor) v divadle Blaník!

Úspěšně jsem zakončil studium na Pražské státní konzervatoři. Hraji v divadle Semafor (Pokušení svatého Antonína, Lysistrata) a jsem členem Hudebního Divadla Karlín (účinkuji v muzikálech Limonádový Joe, Čardášová princezna, Jekyll a Hyde a Zpívání v dešti)! Můj hlas jste mohli slyšet i v televizi – již podruhé jsem nazpíval Kena do animovaných pohádek o Barbie a namluvil jsem i několik reklam na hračky pro děti (třeba Buggaz holubi z nosu, Musshabelly, Egg Flick).

Rád zpívám, tančím, hraji, chodím do přírody a často se dívám na televizi, u které se vždycky rád dobře nadlábnu! . Mám rád zvířátka (hlavně pejsky – časem si chci jednoho pořídit).- Až maminka dovolí

V projektu Myš a Maš jsem proto, že je to pro mě nová zkušenost a možnost profesního zdokonalení. Současně je to příjemná práce s dětmi a s fajn mladými kolegy

Více se o mě dozvíte na mých stránkách: www.davidbousa.cz

Adéla Zejfartová
Zpívám od 4 let a moc mě to baví – v dětství jsem vyhrála několik pěveckých soutěží. Později jsem se začala věnovat také herectví, tancování, stepu, hře na klavír a malování. Hrála jsem v dětském divadelním souboru Divadélko U Zvonu na malé scéně kladenského divadla, kde jsem vystupovala v mnoha pohádkách pro dětské publikum. Hraní v divadle pro děti jsem si opravdu moc oblíbila. Byla jsem také moderátorkou televizního pořadu Baby Studio a vystupovala jsem v něm s loutkou Heřmánkem, se kterým jsme spolu dětem povídali o léčivých bylinkách. Hrála jsem také v několika dětských filmech (např. pro Studio kamarád nebo zdravotně výchovné filmy pro školy). V 15-ti letech jsem se dostala na konzervatoř, kde jsem vystudovala obor populární zpěv.

Ráda zpívám jazz (vystupuji v různých pražských kavárnách, restauracích a klubech), šansony a lidové písně. Účinkovala jsem také v muzikálu Miss Saigon. V současné době zpívám a hraji divadelním spolku Josefa Dvořáka ve hře Chudák Harpagon (role Mariany) a s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou v divadle Semafor. Jsem také členkou Divadelní společnosti Julie Jurištové, kde hraji v několika pohádkách princezny i čertíka . S touto společností hraji i ve večerním představení Dezertér z Volšan (role Adeptky). Dále účinkuji se Spolkem pro renesanci české operety v představení Růže z Argentiny (role Juanity). Také hraji v divadelním spolku Pepy Dvořáka ve hře Chudák Harpagon (role Mariany).

Děti miluji a ráda si s nimi hraji. Jsem moc šťastná, že jsem byla vybrána do projektu Myš a Maš. Moc mě to baví a je to přesně práce, jakou jsem vždy chtěla dělat. Mám také velikou radost ze všech nových kamarádů, které jsem díky Myš a Maši poznala!

Musím se přiznat, že zbožňuji všechna zvířátka. A úplně nejvíc kočičky a ovečky – kočičky mám už od malinka. Mojí nejmilovanější kočičkou byla Baculka, se kterou jsme si celých 18 let krásně hrály a zažily spolu hodně legrace. Také vzpomínám na svého rozkošného huňatého, ale trošku zlobivého, kocourka Čendu… Ovečky zatím žádné nemám, ale až budu velká, tak budu mít svůj domeček se zahrádkou, na které se budou pást dvě ovečky …

Filip Hořejš
Ahoj děti. Jmenuji se Fíla a už od malička rád zpívám. Jelikož mě to bavilo čím dál více, začal jsem chodit do té nejskvělejší hudební školy na celém světě – na Pražskou konzervatoř, kde jsem mimo jiné hrál i na klavír.

Časem jsem začal účinkovat v několika muzikálech a orchestrech.

Pokud byste mě chtěli vidět nebo pozdravit, najdete mě v divadle Hybernia v muzikálu Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků, či Královna Kapeska. V divadle Kalich připravujeme muzikál Vlasy a také si rád zazpívám s orchestrem Václava Hybše na jarních plesech

  ALTERNACE

Petr Kutheil
Ahoj děti. Jmenuju se Petr a zpívat mě bavilo už od mala. Když jsem povyrostl, navštěvoval jsem Pražský smíšený sbor. Potom jsem vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka a protože je dobré se stále učit, v současné době se ještě věnuji soukromému studiu klasického zpěvu u prof.Jankovského.
Kromě toho hraji a zpívám třeba v muzikálech – Galileo nebo Hamlet (v roli Horácia). Ve Stavovském divadle jste mě mohli třeba vidět v opeře Don Giovanni coby sluhu.
Také jsem učinkoval v Karlínském divadle v muzikálech Jekyll a Hyde nebo Kladivo na čarodějnice.
Zahrál jsem si i Romea ve hře Romeo a Julie nebo třeba Peška v Noci na Karlštejně.
Nově mě teď také můžete vidět coby Toma v muzikálu Děti ráje.
Aby toho nebylo málo, hostuji ještě v představeních Těšínského divadla a v Divadle na Rozhraní v Pohádce o Kubovi ze Smolné Lhoty.
Zahrál jsem si i ve filmu („Sčítej“, nebo známější „Kvaska“).
Nyní také zpívám v novém muzikálu Ať žije rockenroll! v divadle Broadway v roli přitroublého policajta
Jako zpěvák jsem doprovázel Daniela Landu na turné Československo a jako každý správný kluk zpívám taky se svou rockovou kapelou VOTCHI. Nyní jsem také zpěvákem hudebního seskupení: Hard Rock Café.
Před časem jsem se díky Františkovi přidal k MyšMašákům a musím říct, že mě to moc baví. Tak doufám, že se brzy na nějakém tom MyšMaš vystoupení uvidíme!!!
Anička Novotná
Anna Novotná Pešková se již za dob studií na Pražské konzervatoři začala věnovat umělecké i pedagogické činnosti. Sólově vystupovala v mnoha projektech a představeních (Mam’zelle Nitouche, Orfeus v podsvětí, Rusalka,…) Pravidelně se věnuje i koncertní činnosti, a to jako zpěvačka, i jako dirigentka. Miluje děti, ráda s nimi zpívá, tančí a hraje. Již čtvrtým rokem je dirigentkou a sbormistryní souboru Dětská opera Praha a hlasovou poradkyní sboru Mifun. Vyučuje zpěv v Hudební škole Jiřiny Markové Krystlíkové a má i soukromé žáky. Pravidelně je zvána do porot pěveckých soutěží.
Petr Urbánek
Hudbu jsem začal vnímat již v maminčině bříšku,pobrukoval jsem si, ale nepamatuji si co?

Velký zlom nastal v mých třinácti letech, kdy jsem poprvé vzal do ruky kytaru a zkoušel hrát.
Bavilo mě to natolik, že jsem začal psát vlastní písničky a zanedlouho založil se svým bratrem Jirkou první studentskou kapelu.To bylo při studiu na Střední pedagogické škole v Karlových Varech.

Po maturitě jsem odešel pracovat do Plzně jako vychovatel a kapela se rozpadla.
V Plzni jsme založili novou kapelu „Nastřižené vlasy“- ,se kterou se nám povedlo vydat Cd, natočit dva videoklipy a mít spoustu koncertů.V té době jsem pracoval i jako technik a herec zároveň v Divadle Alfa. Hráli jsme především pohádky pro děti.

V roce 1996 se mi splnil sen a byl jsem vybrán do muzikálu Hair-Vlasy. Musel jsem tedy odejít do Prahy. Kromě Hair jsem účinkoval v dalších muzikálech jako např.- Starci na chmelu, Pomáda, Romeo a Julie, Cats, Producenti, Carmen, Mechanický pomeranč, Johanka z Arku, Juno a Avos, Kladivo na čarodějnice, Kapka medu pro Verunku apod.
Mezitím (1997- 2003) jsem stačil vystudovat Konzervatoř Jaroslava Ježka obor zpěv, kde nakonec působím i jako pedagog. Kromě toho vyučuji i na Mezinárodní konzervatoři, hraji v několika kapelách, a když zbude čas, tak dávám i soukromé lekce zpěvu a kytary.

Nabídku účinkovat v Myš a Maš jsem dostal od Kristýnky, která docházela veeelmi pilně na soukromé hodiny zpěvu :D. Měl to být jenom záskok za Petra Kutheila, který byl v té době v Americe. No, a vidíte děti. Protože mě to baví, tak jsem nakonec zůstal a těším se na každé nové vystoupení, které můžeme pro vás udělat. 🙂 🙂

František Pytloun
Hudbě jsem se začal věnovat již ve svých 3 letech. Začal jsem hrou na akordeon (tahací harmonika) na ZUŠ, kam mě přihlásili rodiče. Tři roky jsem hrál na tento hudební nástroj a to až do doby, kdy jsem ve škole uspěl v konkurzu do dětského pěveckého sboru Bambini di Praga. Ve škole jsem se zúčastnil recitační soutěže Pražské vajíčko, kde jsem skončil na 2. místě. Hned po základní škole jsem se přihlásil na dvouleté studium na soukromé herecké škole. Zde jsem studoval obor herectví, zpěv, tanec, dramaturgii, režii a dějiny kostýmu (takže vlastně skoro všechno ). Letos jsem konečně dostudoval muzikálové herectví na konzervatoři Jaroslava Ježka.

Mohli jste si mě všimnout v kině v celovečerních filmech Swingtime nebo Kvaska. Zahrál jsem si také malé role v některých epizodách populárních českých televizních seriálů – např. Zdivočelá země, Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě. Účinkoval jsem v muzikálech Dalmatin a Barvička určené pro děti a pravidelně vystupuji s muzikálovou show po celé republice. Nyní zpívám jednoho z hlavních hrdinů – Michala – v oblíbeném muzikálu „Děti ráje“ v Praze na Výstavišti. Nebo jste mě mohli vidět v roli Raimonda a Archandela v muzikálu Johanka z Arku nebo v roli apoštola Jana a Petra v Jezus Christ Superstar nebo jsem taky zpíval v offstage v muzikálu Carmen (Hudební divadlo Karlín).

Ve svém volném čase (kterého mám opravdu málo) se věnuji tanci, zpěvu a své poprockové kapele s názvem N.D.N. (Není Důležitý Název). Stejně jako David jsem daboval dětské animované seriály a reklamy.

V projektu Myš a Maš zpívám proto, že je to pro mě nová zkušenost a hlavně mě to fakt baví A kromě toho taky rád spolupracuji s dětmi

Děkujeme panu fotografovi Norbertovi Mikšovi za laskavé zhotovení reprezentativních fotografií skupiny Myš & Maš.